Oddział
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "MARYMONT"

O nas

Nasze początki związane są z Żoliborskim Oddziałem PTTK, który został rozwiązany w grudniu 2010 roku. Po jego zawieszeniu część działaczy chcąc kontynuować swoje turystyczne pasje podjęła decyzję o utworzeniu nowego oddziału zajmującego się tylko działalnością statutową w zakresie turystyki kwalifikowanej i popularnej oraz krajoznawstwa. Nasz Oddział został powołany do życia Uchwałą Zarządu Głównego PTTK nr. 277/XVII/2011 z dnia 26 listopada 2011 roku. Obecnie zrzesza kilkuset członków w dwóch klubach i jednym kole. W skład naszego Oddziału wchodzą; Stołeczny Klub Tatrzański, będący specjalistycznym klubem górskim oraz Klub "Włóczęgi" i Koło "Pielgrzym" mające charakter środowiskowy. Niegdyś też do Oddziału należało rozwiązane już Koło "Emeryci". Każde z klubów/kół naszego Oddziału ma swój własny profil i ofertę. Nasza działalność - realizowana głównie w ramach naszych podmiotów - skupia się na organizowaniu wycieczek pieszych; nizinnych i górskich, autokarowych, organizowaniu prelekcji, wspólnych wyjazdów i spotkań okolicznościowych, których celem jest integracja naszych członków także na płaszczyźnie międzyklubowej. Interesują nas wszelkie formy aktywnego spędzania wolnego czasu połączonego ze zwiedzaniem ciekawych miejsc wartościowych z punktu widzenia walorów krajoznawczych. W naszych szeregach można spotkać przewodników, znakarzy szlaków turystycznych, alpinistów, miłośników trudnych wędrówek i lekkich spacerów. Szczególnie blisko większość z nas jest związana z Puszczą Kampinoską. Prowadzimy także działalność w związku z potrzebą weryfikacji osiągnięć turystycznych. W związku z tym przy Oddziale działają dwie komisje turystyki kwalifikowanej; górska i piesza oraz członkowie Warszawskiej Grupy Znakarskiej.

Zachęcamy wszystkie osoby, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z PTTK aby dołączyły do naszych szeregów. Jest to okazja nie tylko na skorzystanie z konkretnych korzyści jakie oferuje członkostwo w PTTK (zniżki, ubezpieczenia) ale też możliwość poznania ciekawych i interesujących osób zainteresowanych turystyką. Z pewnością każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego.

Zapraszamy!